teck
26 دی 1401 - 23:15

سرمای شدید غرفه داران میادین میوه و تره‌بار مشهد را متضرر کرد

رئیس اتحادیه بارفروشان مشهد گفت: سرمای شدید روزهای اخیر و قطعی گاز منجر به یخ‌زدگی میوه‌ها و درنتیجه ضرر و زیان قابل‌توجه غرفه داران میادین میوه و تره‌بار در سطح این شهر شده است.

به گزارش خبرگزاری فارس از مشهد، حیدر ساکن برجی اظهار کرد: بار میوه و تره‌باری که از نقاط مختلف به مشهد واردشده، در میادین دچار یخ‌زدگی شده و همچنین بیش از ۲۰۰ تن بار میوه و تره‌باری که در داخل میادین بود نیز براثر یخ‌زدگی از بین رفته است.

وی بیان کرد: غرفه داران به دلیل تداوم سرمای هوا از سفارش دوباره میوه و حمل آن به میادین شهر و ضرر و زیانی که ممکن است از این بخش متوجه آنان شود، واهمه دارند بنابراین فعلاً دست نگه‌داشته‌اند تا شرایط آب و هوایی بهتر شود.

رئیس اتحادیه صنف بارفروشان مشهد گفت: از سوی دیگر به دلیل قطعی گاز، امکان ذخیره‌سازی میوه‌ها در میادین کمتر شده است، ضمن اینکه بزرگ‌ترین سردخانه میدان میوه و تره‌بار ظرفیت نگهداری ۷۰ تا ۸۰ تن بار را دارد، درحالی‌که به‌طور میانگین روزانه هزار تن بار میوه و تره‌بار وارد این میدان می‌شود.

ساکن برجی اظهار کرد: هم‌اکنون بار میوه به‌صورت محدود وارد میادین میوه و تره‌بار مشهد می‌شود، خسارت برخی غرفه داران در میادین به ۲۰۰ تا ۳۰۰ میلیون تومان نیز می‌رسد، در صورت تداوم وضعیت و عدم ذخیره‌سازی میوه قیمت آن در سطح بازار افزایش خواهد یافت.

وی اظهار امیدواری کرد هر چه سریع‌تر شرایط آب و هوایی بهتر و گاز میادین میوه و تره‌بار وصل شود تا بتوان ظرفیت ذخیره‌سازی برای میوه و تره‌بار را افزایش داد.

پایان پیام/ ۷۰۰۴۳

منبع: فارس
شناسه خبر: 981455