teck
11 بهمن 1401 - 16:09

تحریم رسانه‌های مشهد، مصداق ظلم آشکار به امام رضا(ع) است

مشهد ـ نماینده ولی‌فقیه در خراسان رضوی گفت: تحریم رسانه های مشهد به بهانه یک نفر، مصداق ظلم آشکار به امام رضا (ع) و این مردم است.

به گزارش خبرگزاری مهر، آیت‌الله سید احمد علم‎الهدی در یک‌صد و سی و نهمین جلسه شورای فرهنگ عمومی خراسان رضوی که به میزبانی دفتر نماینده ولی‌فقیه در استان برگزار شد، اظهار کرد: امروزه بنده یک شخصیت تحریم شده در رسانه‌ها هستم و خود به این موضوع واقفم. بنده در دفاع از خود هیچ ‎چیز نمی‌گویم و از کسی هم گلایه ندارم اما تحریم رسانه ه‌ای مشهد به بهانه یک نفر، مصداق ظلم آشکار به امام رضا (ع) و این مردم است.

نماینده ولی فقیه در خراسان رضوی با اشاره به برخی چالش‌های موجود در موضع‌گیری رسانه‌ها پیرامون اخبار استان خراسان رضوی و شهر مشهد بیان کرد: مشکلی که درباره مشهدالرضا (ع) وجود دارد، این است که شهر امام رضا (ع) متأسفانه دچار مهجوریت رسانه‌ای شده و بر این اساس، باید متمرکز بر عرصه رسانه، اقدام قابل‌توجهی صورت بگیرد.

وی افزود: در تهاجم رسانه‌ای که علیه بنده وجود دارد، من هیچ دفاعی از خود ندارم. بنده از هیچ‌کس توقع ندارم که در دفاع از من حتی یک خط در رسانه‌ها بنویسد. حتی گلایه هم از رسانه‌های مخالف ندارم زیرا بسیاری از این‌ها فقط برای اینکه از قافله عقب نمانند، به بنده هجمه وارد می‌کنند.

تحریم رسانه‌های مشهد، توطئه جریان قدرت و ثروت

آیت الله علم الهدی ادامه داد: یکی از مدیران اطلاعاتی استان در جریان دیداری که اخیراً داشتیم، به بنده گزارش می‌داد که از ۷ فروردین تا ۷ اردیبهشت امسال، بیش از ۳۳ هزار پست و پیام تخریبی علیه بنده در رسانه‌ها مطرح شده و حدود هزار نفر هم در این ماجرا دست داشته‌اند. شما در نظر بگیرید که من یک نفر هستم و تقریباً هزار پیام تخریبی علیه یک نفر با چه رسانه‌ای قابل پاسخگویی است.

نماینده ولی فقیه در خراسان رضوی با بیان اینکه نباید به خاطر هجمه و فشاری که علیه یک نفر وجود دارد، کل شهر و بلکه استان خراسان رضوی موردتحریم رسانه‌ای قرار بگیرد، تصریح کرد: من در هیچ موقعیتی چه در خطبه‌های نماز جمعه و چه غیر آن از خود دفاعی نداشته‌ام اما اکنون دیگر روشن است که این تهاجم در حال تبدیل‌شدن به مشکلی برای شهر شده و کسانی از جریان قدرت و ثروت که قصد تحریم مشهدالرضا (ع) را دارند، در تلاش برای ضربه‎زدن به شهر و بلکه استان، مرا بهانه کرده‌اند.

وی بیان کرد: من می‌دانم که ریشه این مسائل در جریانات مربوط به نهم دی و تحولات پیرامونی آن است اما هر چه باشد، این‌ها شرایطی را رقم زده‌اند که بسیاری از رسانه‌های استان و کشور و حتی رسانه‌های انقلابی، از نزدیک‎شدن به یک شخص در استان پرهیز می‌کنند تا مبادا هزینه‌های این ارتباط، آن‌ها و رسانه‌شان را درگیر کند.

آیت الله علم الهدی تأکید کرد: حقیقت این است که امروزه بنده یک شخصیت تحریم شده در رسانه‌ها هستم و خود به این موضوع واقفم اما درباره شهر، نباید شرایطی ایجاد شود که مشهدالرضا (ع) موردتحریم قرار بگیرد. به‌طور مثال، چند روز قبل یکی از رسانه‌های داخلی استان در جریان پوشش خروش مردم در محکومیت اتفاق شوم قرآن‎سوزی اخیر، به‌روشنی از ذکر نام مشهد پرهیز کرده و این در حالی است که طبق برآوردها، بیش از ۲۸ هزار نفر از زائران و مجاوران حرم مطهر رضوی در اجتماع پرشور بین‌الصلاتین حرم شرکت داشتند.

رسانه‌ها در دفاع از استان و مشهد به میدان بیایند

نماینده ولی فقیه در خراسان رضوی با اشاره به تأثیرگذاری این تحریم رسانه‌ای بر تصمیم‌گیری‌های کشوری پیرامون مشهد و استان گفت: بسیاری از مسئولان استان در گزارش‌های خود اذعان دارند که با وجود پیشرفت‌های موجود در مشهد، استان خراسان رضوی در زمره محروم‌ترین استان‌های کشور در ردیف بودجه‌های ملی است. این بی‌وفایی نسبت به انقلاب و ولایت اهل‌بیت (ع) و البته ظلم آشکار به امام رضا (ع) است.

وی ابراز کرد: این استان هیچ خلأ و کوتاهی ندارد. همه‌ساله میلیون‌ها زائر داخلی و خارجی به شهر مشهد سفر می‌کنند، بی مشکل به زیارت می‌پردازند و امکانات موردنیازشان برای اسکان و پذیرایی و موارد مشابه تأمین می‌شود. مشهدی‌ها در مهمان‌نوازی سرآمد کشور هستند و با پذیرایی از موج زائران داخلی و خارجی امام هشتم (ع)، برای استان آبرو می‌خرند. در این شرایط، رسانه‌های ملی از انعکاس این جایگاه ارزشمند امتناع دارند حال آن‌که مصیبت درباره رسانه‌های داخل استان هم به‌مراتب شدیدتر است.

آیت الله علم الهدی تأکید کرد: بنده به خاطر تخریب‌ها از کسی گلایه ندارم اما اکنون‌که مسئله به مشهد و استان تسری یافته است، من از همه رسانه‌ها و کسانی که در این زمینه مسئولیتی دارند، درخواست دارم که به میدان بیایند و از شهر و استان امام رضا (ع) دفاع کنند.

منبع: مهر
شناسه خبر: 1010413