teck
16 بهمن 1401 - 10:33

احیا و پایدارسازی دشت قزوین یک گام استانی با دستاوردهای ملی است

سرپرست سازمان جهاد کشاورزی استان قزوین گفت: طرح احیا و پایدارسازی دشت قزوین یک گام استانی با نتایج و دستاوردهای ملی است که باید مورد توجه قرار گیرد.

به گزارش خبرگزاری فارس از قزوین، محمدحسین عطایی صبح امروز در نشست بررسی طرح احیا و پایدارسازی دشت قزوین که در سالن جلسات ریاست سازمان جهاد کشاورزی برگزار شد، اظهار کرد: طرح احیا و پایدارسازی دشت قزوین یک گام استانی با نتایج و دستاوردهای ملی است که باید مورد توجه قرار گیرد.

وی افزود: با اجرای طرح احیا و پایدارسازی دشت قزوین شاهد تحولی عظیم در تولید و امنیت غذایی کشور خواهیم بود.

سرپرست سازمان جهاد کشاورزی استان قزوین اضافه کرد: دشت قزوین از دیرباز مرکز تولیدات دامی، سبزی و صیفی و سایر محصولات زراعی و باغی بوده و تامین کننده امنیت غذایی کشور بوده که با اجرای این طرح قطعا نتایج ملی آن نیز برای کشور ملموس خواهد برود.

عطایی تصریح کرد: اجرای طرح احیا و پایدارسازی دشت قزوین در نگاه حداقلی به اصلاح الگوی کشت، ترسیم منطقی تولیدات دامی و آبزیان و سرعت طرح‌های آب و خاک منجر می‌شود که اهمیت آن را دوچندان می‌کند.

این مسئول بیان کرد: عمده تمرکز طرح احیا و پایدارسازی دشت قزوین روی توسعه پایدار بوده و متوجه مسائل اجتماعی است، بنابراین ما برای جاری ساختن این طرح به مشارکت مردم و استفاده از علوم و فناوری جدید نیاز خواهیم داشت.

سرپرست سازمان جهاد کشاورزی استان قزوین گفت: این طرح فقط نیازمند ساختار اداری نیست و لازمه تحقق آن تعهد اخلاقی و پشتکار است که باید بیش از گذشته مورد توجه باشد.

لازم به ذکر است، ساختار اداری این قرارگاه به ترتیب قرارگاه احیا و پایدارسازی دشت قزوین، در مرحله بالاتر کمیته آب و کشاورزی استان، سپس کارگروه اقتصادی، اشتغال و سرمایه گذاری استان و در راس آن شورای برنامه ریزی و توسعه استان قرار دارد.

گفتنی است قرارگاه احیا و پایدارسازی دشت قزوین با ۳۰ عضو متشکل از سازمان جهاد کشاورزی و سایر دستگاه‌های اجرایی دارای ۶ پایگاه مختلف تولیدات گیاهی، تولیدات دامی، تجهیز و پشتیبانی، تکمیل زنجیره تولیدات، ترویج و مشارکت اجتماعی و آب و خاک خواهد بود که هر کدام دارای یک رییس مجزا هستند.

پایان پیام/

منبع: فارس
شناسه خبر: 1019545